A termék címkéjét és adatlapját az OÉTI-hez kell benyújtani, legkésőbb a termék piacra helyezésének napján. Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni. Az élelmiszerek jelölésére vonatkozó általános szabályokon kívül az étrend-kiegészítők jelölésénél az alábbiakat is fel kell tűntetni.
- A termékek étrend-kiegészítő megnevezéssel hozhatók kereskedelmi forgalomba, melyhez kapcsolódóan jelölni kell a jellemző tápanyagcsoportok vagy összetevők nevét, vagy utalást a tápanyagok vagy összetevők jellegére.
- Fel kell tűntetni a készítmény napi fogyasztásra ajánlott mennyiségét; figyelmeztetést, hogy a fogyasztó az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl, illetve hogy a termék kisgyermekek elől elzárva tartandó.
- Arra vonatkozó állítást is el kell helyezni, hogy az étrend kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Az étrend-kiegészítők jelölése, megjelenítése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy a változatos, kiegyensúlyozott étrend nem alkalmas a szükséges tápanyagok bevitelére. A termékben lévő tápanyagok, táplálkozási, vagy élettani hatású anyagok mennyiségét a termék jelölésén számszerűen kell feltüntetni a termék javasolt napi adagjára vonatkoztatva.
Forgalomba hozatali bejelentés nyomtatványok
- Ellenőrzőlista étrend-kiegészítő nyilvántartásba vételi kérelméhez benyújtott dokumentációhoz
- Adatlap kitöltési útmutató étrend-kiegészítő bejelentéséhez
- Adatlap étrend-kiegészítők OÉTI-hez történő bejelentéséhez
Vonatkozó fontosabb jogszabályok
- 37/2004. (IV. 26.) ESzCsM rendelet az étrend-kiegészítőkről
- Az élelmiszerekkel kapcsolatos, tápanyag-összetételre és egészségre vonatkozó állításokról szóló 1924/2006/EK rendelet
Okostelefonról ezt linket használva közvetlenül is hívhat.